Standard.al

Basha paralajmëron një shtator të nxehtë…

0

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha paralajmëroi në ‘Çim Peka Live’ se shtatori do të nisë aty ku u la, me protesta të fuqishme për të rrëzuar Edi Ramën dhe për të mbajtur zgjedhje të lira dhe të ndershme

‘Do të vazhdojmë betejën tonë, duke bindur cdo faktor që zgjidhja janë zgjedhjet e parakohshme dhe lokale njëkohësisht. Protesta nuk kanë ndaluar. Fakti është që sheshet tona nuk i mbushin punonjësit e administratës. Vendi nuk ka qenë kurrë më keq se kaq. Vendi është në monizëm.

Ekonomia është në ditën e vet më të zezë Kostoja e jetesës është më e larta. Është detyra jonë që ta kthejmë në një revoltë politike, por edhe në një ndryshim për çdo shqiptar.”, tha Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.