Standard.al

Ambasadori i ri gjerman i shkon në zyrë Bashës, çfarë pritet të ndodhë mbas takimit???

0

Vizitën e tij të parë, pas dorëzimit të letrave kredenciale, ambasadori i ri i Gjermanisë në Tiranë e ka bërë në selinë blu.

Ambasadori Peter Zingraf ka shkuar mesditën e sotme në zyrën kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Takimi ka nisur rreth orës 12:00.

Duket se mbështetja gjermane për Partinë Demokratike dhe opozitën do të vazhdojë, nisur edhe nga fakti që vizita e parë e ambasadorit të ri gjerman bëhet në zyrën e Lulzim Bashës, kreu i opozitës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.