Standard.al

Divjakë/ Arrestohet 27 vjeçari, kundërshtoi me dhunë punonjësit e Policisë

0

Policia ka ndaluar sot një person pasi ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e Patrullës së Përgjithshme.

Ngjarja ka ndodhur në Divjakë. I arrestuari është shtetasi me iniciale E.B, 27 vjeç, banues në Divjakë.

Njoftimi paraprak i Policisë

Kundërshtoi me dhunë punonjësit e Patrullës së Përgjithshme, arrestohet në flagrancë autori.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

E.B, 27 vjeç, banues në Divjakë

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në rrugën e plazhit të Divjakës, duke drejtuar automjetin tip “Land Rover”, ka kundërshtuar me dhunë dhe ka goditur me grushta dy punonjës të Patrullës së Përgjithshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.