Standard.al

Zjarr i madh në Gjirokastër/ Rrezikojnë banesat, banorët në panik…

0

Një zjarr i madh ka rënë këtë mbrëmje në Mashkullorë të Gjirokastrës, duke përfshirë kullotat poshtë fshatit.

Zjarri dyshohet të jetë i qëllimshëm për pastrimin e kullotave, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të Gjirokastrës, të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.

Ndërkohë, era e fortë e mbrëmjes dhe barërat e thatë po favorizojnë përhapjen e flakëve me vështirësi, duke krijuar panik te banorët, pasi rrezikojnë të prekin disa shtëpi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.