Standard.al

Pas protestës së opozitës shoqërohet në polici kreu i FRPD

0

Pas protestës së Partisë Demokratike në Shkodër teksa bëhej konstituimi i Këshillit Bashkiak, mësohet se është shoqëruar kreu i FRPD Shkodër, Arvit Bushati.

Pas ndalimit të kreut të FRPD, ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia, ka shkuar në komisariat dhe ka debatuar me policinë.

Ai e konsideron ndalimin e Arvit Bushatit si të paligjshëm, pa shkak, pasi policët nuk kishin shenja të dallueshme dhune, të mbetura nga tensionet dhe përleshja me protestuesit demokratë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.