Standard.al

Një yll shqiptar përfaqëson zyrtarisht Universitetin e Groningenit

0

Studentja Sabina Gjocaj, shqiptare nga Kosova është zgjedhur zyrtarisht Ambasadore e Universitetit të Groningenit, njerit prej 100 universiteteve më të mira të botës. Nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në Facebook, ajo ka thënë se ndihet e privilegjuar që është është zgjedhur në mesin e studentëve për ta pëfaqësuar dhe promovuar Universitetin e Groningenit.

Postimi i plotë:

“Sot, Rektori i Universitetit te Groningenit, prof. dr. Elmer Sterken ndau personalisht certifikatat ne nje ceremoni formale ku moren pjese dhjetera profesore dhe studente.

Ndihem e privilegjuar qe jam zgjedhur ne mesin e studenteve per te perfaqesuar dhe promovuar nderkombetarisht kete universitet, i cili ben pjese ne top 100 universitetet me te mira ne bote.”

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.