Standard.al

Kërcënoi arkëtaren me thikë, arrestohet shqiptari në Itali

0

Policia në Kremona të provincës së Lombardisë ka arrestuar një shqiptar 28 vjeç, pasi ai akuzohet për vjedhje të rëndë në një supermarket.

Episodi kriminal ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, kur shqiptari i drejtoi thikën arkëtares së supemarketit dhe nën kërcënimin e armës së ftohtë mori paratë që ndodheshin në arkë në ato momente, shkruajnë mediat e vendit fqinj.

 

 

Gruaja që u kërcënua ka bërtitur e tmerruar, kurse një punonjës në supermarket thirri menjëherë policinë. Pasi karabinierët shkuan në vendngjarje, ata arrestuan autorin e grabitjes.

Ndërkaq, pak më tutje gjetën edhe armën e ftohtë me të cilën u krye vjedhja e rëndë, një thikë, kurse arritën të gjejnë edhe paratë e grabitura. Shqiptari, që më herët kishte qenë në burg për trafik droge u dërgua në Prokurori në dispozicion të autoriteteve gjyqësore lokale.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.