Standard.al

Gjirokastër/ Digjen 2 dynym bar e shkurre, arrestohet zjarrvënësi…

0

Një zjarr i madh ka rënë këtë mbrëmje në Gjirokastër, në vendin e quajtur Komar, mes Zhulatit dhe Kolonjës.

Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe prej 2 dynym bar e shkurre, si dhe ka prekur pyllin e prrallit.

Por, forcat zjarrfikëse kanë arritur të ndërhyjnë në kohë, duke shmangur përfshirjen e pyllit nga flakët.

Ndërkohë, policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga zjarrvënësin, që është një i moshuar, i cili pritet të përballet me akuzat për zjarrvënie të qëllimshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.