Standard.al

“Elbasan Arena”/ Kukësi vendos baraspeshën, Musta “kopjon” Cristiano Ronaldon(VIDEO)

0

Në “Elbasan Arena” po luhet finalja e Kupës së Shqipërisë mes Partizanit dhe Kukësit, takim që është në barazim 1-1 (Mala 6, Musta 38′)

Fituesit e Kategorisë Superiore, Partizani dhe ata të Kupës së Shqipërisë, Kukësi duelojnë për titullin e parë për këtë sezon dhe që është një gurë i rëndë për objektivat e dy skuadrave në edicionin 2019-2020.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

39′ Emiliano Musta i kalon të gjithë, barazon shifrat dhe feston si Cristiano Ronaldo.

35′ Tjetër karton për Partizanin, ndëshkohet Telushi

32′ Karton i verdhë për Malën 

27′ Lëvizje e bukur nga ana e Melos. Kotobelli “kapet”  mat dhe shkakton faull, për tu bërë lojtari i parë që ndëshkohet me karton të verdhë.

24′ Limaj tenton të befasojë Alban Hoxhën. Gardiani i Partizanit lexon gjithçka dhe e dërgon në këndore

20′ Kronometrohet minuta e njëzet. Partizani mundohet të ruaj avantazhin e arritur prej golit të Mala.

6′ Vjen goli i parë i finales, Mala shënon për 1-0 dhe kalon Partizanin në avantazh

 

 

FORMACIONET

PARTIZANI: Hoxha, Bitri, Boldor, Belica, Kordeiro, Mala, Telushi, Broja, Trashi, Asani, Solomon.

 

Trajner: Franko Lerda.

 

KUKËSI: Avdyli, Teqja, Musta, Maliqi, Kotobelli, Musolli, Rroca, Limaj, Ethemi, Gavazaj, Shkurtaj.

Trajner: Shpëtim Duro.

Gjyqtarë: 
Eldorian Hamiti, Ilir Tartari, Nertil Bregasi, Laver Alla(linje), Kreshnik Cjapi(linje), Ridiger Çokaj(i katërt).

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.