Standard.al

Bashkëpunëtori i Veliajt: Lidhjet e Erionit me ‘Skela Sylën’

0

Sot është pjesë e shoqërisë civile, por Kristi Pinderi më herët ka qenë edhe anëtar i organizatës ‘Mjaft’, që drejtohej nga Erion Veliaj, sot kryebashkiak i Tiranës.

Vetëm pak ditë para se të ndodhte tragjedia, ky dy punëtorë vdiqën në krye të detyrës duke rikonstruktuar pallatin ku jeton zv/kryeministri Erion Braçe, Pinderi kishte denoncuar lidhjet e ngushta të Veliajt me pronarin e ‘Skela Syla’.

Kristi Pinderi bashkëpunëtor i ngushtë i Erion Veliajt përmes një postimi në Facebook hedh drite mbi lidhjen e kahershme financiare mes Erion Veliajt dhe kompanisë ‘Skela Syla’, përgjegjëse per vdekjen e dy punëtorëve në Tiranë, ku bie në sy mungesa e kushteve teknike nga ana e kompanisë si dhe mbyllja e syve të bashkisë përpara këtyre mungesave.

Ja çfarë denonconte Kristi Pinderi pak ditë më parë:

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.