Standard.al

Shqiptari përdhunoi minorenen britanike, ja akuzat e reja për të cilat do hetohet…

0

Një 22-vjeçar shqiptar, që dyshohet se ka përdhunuar një turiste minorene britanike, pritet të dalë ditën e hënë para Gjykatës në Greqi.

Shqiptari do të përballet me akuzat për joshje dhe përdhunim të një mituri.

Por do të përballet edhe me një akuzë tjetër, atë të qëndrimit të paligjshëm në Greqi.

Arrestimi i tij u bë nga Drejtoria e Sigurisë së Korfuzit dhe ngjarja mësohet të ketë ndodhur në orët e para të mëngjesit të së mërkurës në një hotel në Dassia, ku minorenia britanike ishte me pushime së bashku me familjen.

Sikundër mësohet punonjësi i hotelit e ka bindur minorenen që ta ndjekë më pas në dhomë dhe më pas e ka përdhunuar.

Vajza ka njoftuar familjen e saj dhe më pas ditën e premte ka kryer denoncimin në polici, ku është bërë edhe arrestimi i shqiptarit.

Ndërkohë që ku i fundit ka pranuar se e ka përdhunuar vajzën.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.