Standard.al

FOTO/ Kandidati i rradhës i Ramës vjen nga Kolumbia, ja zëvëndësuesi ideal i Valdrin Pjetrit

0

Kryeministri Edi Rama shkon shumë larg për të gjetur kandidatin e rradhës për bashkinë e Shkodrës.

Pasi Valdrin Pjetri i rezultoi i dënuar në Itali për trafik droge, kreu i qeverisë dhe Rilindjes e gjen në Kolumbi kandidatin e rradhës.

Bëhet fjalë për Pablo Escobar, mbretin e drogës që megjithëse nuk jeton prej vitesh, shihet nga qytetarët si njeriu ideal për të përfaqësuar rilindësit në Shkodër.

Gjatë 6 viteve të qeverisjes së Ramës, shumë deputetë dhe kryetarë bashkie kanë rezultuar me precedentë penalë, fakt nga janë frymëzuar edhe memet e rradhës në rrjetet sociale. /Syri.net

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.