Standard.al

Dekriminalizimi/ Spahia: Do të luftojmë deri sa të zhduken të gjithë ‘Valdrinat’

0

Reagon ish deputeti demokrat për Shkodrën Bardh Spahia. Ai i referohet ligjit të dekriminalizimit, Shqipëria sot ka një ligj për të frenuar Edi Ramën dhe kriminelët e tij, i cili do të vazhdojë derisa zyrat e shtetit shqiptar të pastrohen plotësish.

Reagimi i plotë i Bardh Spahisë:

“Me mire te vdesesh ne kembe se sa te jetosh ne gjunje”

Qendresa, mospajtimi me te keqen e beteja pa u lodhur, edhe me sakrifica te forta, jane vlerat qe ndajne demokratet.

Valdrin Pjetri ashtu si shume te ngjashem te tij u flaken nga politika pikerisht per shkak te denoncimeve te PD.

Shqiperia sot ka enkas nje ligj per te frenuar Edi Ramen, qe kriminelet i fut nga te mundet si ne pushtet qendror ashtu edhe vendor. Eshte nje beteje qe mban siglen e PD, qe do vazhdoje derisa zyrat e shtetit shqipetar, te dendura me Valdrina, te pastrohen.

Kjo e jona eshte beteje qe nuk erresohet dot nga askush! Jane keto vlera, besimi ne shtetin e se drejtes dhe triumfi i demokracise fryma qe bashkon demokratet e jo emrat e pervecem. Kjo eshte zgjedhja e demokrateve, e testuar shpesh ne Shkodren tone dhe se fundi edhe me rastin e Valdrin Pjetrit.

Nuk eshte rruga me e thjeshte apo me e lehte, por eshte me e qendrueshmja, eshte rruga qe duan demokratet e ndershem dhe me e sigurta. Lum kush e kupton e i jep kuptim dinjitoz jetes e kontributit te vet!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.