Standard.al

Nesër nis rënia e temperaturave dhe reshjet/ Zonat që rrezikojnë rrebeshe…

0

Ditën e mërkurë, moti në vend do të ndikohet nga masa ajrore të paqendrueshme në veri.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se kthjellimet e mëngjesit do të pasohen nga zhvillime vranësirash.

Reshjet e shiut parashikohen të bëhen të pranishme në mesditë e pasdite në veri.

Në formë të lokalizuar rrebeshe afatshkutra në këto zona. Era do të fryjë nga veriperëndimi e lehtë dhe përkohësisht mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim të forcës 2 ballë.

Temperaturat do të pësojnë rënie në mesditë.

Parashikohen në: 
vendet malore 20 deri në 33°C
vendet e ulëta 22 deri në 38°C
vendet bregdetare 23 deri në 35°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.