Standard.al

Berisha: Skandali i Edvin Hajdutit në Dhërmi, nuk lejon banorët të hyjnë në shtëpia

0

I gjendur me pushime në Dhërmi, Edi Rama ka vendosur që të bllokojë edhe rrugët e duke mos lejuar qytetarët të shkojnë në shtëpitë e tyre, siç bënin çdo ditë.

Një denoncim në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha ka treguar edhe me pamje se si mëngjesin e sotëm, policia nën drejtimin e Ardi Veliut ka vendosur dy blloqe betoni duke bllokuar rrugën për banorët.

Denoncimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Skandali i Edvin Hajdutit ne Dhermi!

Ai u mbyll deren me blloqe dhe i ndryne brenda ne shtepi banoret e Dhermiut!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Dr Berisha, jam nje banor i dhermiut edhe doja te ndaja me ju nje problem tonin si komunitet. Te dielen ne mengjes, sulltan Rama dha urdher te bllokohet hyrja jone per ne shtepi, po ashtu edhe hyrja per te shkuar tek hotel restorant Luciano. Pas pak erdhi aty xhelat Ardi Veliu personalisht edhe vendosi blloqet e betonit.

Kjo rruge esht e vetmja hyrje per te hyre ne shtepin tone. Jemi ankuar ne bashki por nuk kthejn asnje pergjigje sepse nuk guxojne te thyejne urdhrat e sulltanit e thone prisni sa te iki sulltani nga sarajet. Nuk dime ku te ankohemi.

Ne cdo qender pedonale te botes ka nje orar te caktuar apo leje per te hyre ne pronen tende ndersa ky i bie shkurt e vendos blloqe betoni ne vend qe te vendoste nje roje ose pistona per ato 50 metra rruge qe ne pershkrojme per te hyre ne pronat tona.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.