Standard.al

Krahu i djathtë i Taulant Ballës, ja kush është drejtori i proceduar i ALUIZNI-t…

0

Policia e Shtetit ka proceduar penalisht dy ditë më parë për abuzime me detyrën, drejtorin e Aluiznit në Elbasan, Artur Guni.

Një qytetar që ka bërë publik procedimin, informon se Guni është krahu i djathtë i Taulantës Ballës, ku këtij të fundit i ka financuar fushatat zgjedhore në vite.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

“I nderuar Z. Berisha, Drejtori i Aluiznit Artur Guni lajmi eshte dhene dje ne pak televizione dhe nga gazeta Mapo, por sot nuk e kane permendur me as gazetat, as televizionet, as portalet. Z. Artur Guni eshte krahu i djathte i Taulant Balles ne Elbasan, ka financuar fushatat zgjedhore ne vite ,,, Me shume respekt e mirenjohje per ju .( ju lutem anonim )”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.