Standard.al

Zjarr masiv në Gjirokastër, digjen 2 hektarë kullotë

0

Një tjetër zjarr i madh ka rënë në orët e pasdites së sotme në zonën e Dropullit në Gjirokastër.

Si pasojë e përmasave të mëdha, zjarri dyshohet se ka dëmtuar 2 ha tokë dhe 50 pisha.

Aktualisht për shuarjen e zjarrit janë vënë në punë 3 zjarrfikëse, ndërkohë që po punohet për lokalizimin e tij dhe largimin nga zonat e banuara.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.