Standard.al

Plagosja e trefishtë në Vlorë/ Spahia: E mjerueshme siguria qytetare, përgjigju për jetën e qytetarëve dhe leri detyrat e partisë

0

Pas ngjarjes së rëndë, ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës, ku mbetën të plagosur tre persona, vjen reagimi i ish deputetit të PD, Bardh Spahia.

Ai shprehet se, “e mjerueshme sesi siguria qytetare vazhdon te jete ne nivele tejet te uleta, ndersa ministri i brendshem, qe konsiderohet i suksesshem vetem per perdorim gazi helmues, shperblehet me post politik nga partia”.

Postimi i plotë i Bardh Spahisë:

TURIZEM E PLUMBA

3 persona te plagosur ne Vlore, ne zemer te sezonit turistik, ne nje nga zonat me frekuentim te larte pushuesish. Sikur cerekun e impenjimit qe kishte per protestat e opozites, te perdore per sigurine qytetare Sander Lleshaj, me ndryshe do ishin gjerat.

E mjerueshme sesi siguria qytetare vazhdon te jete ne nivele tejet te uleta, ndersa ministri i brendshem, qe konsiderohet i suksesshem vetem per perdorim gazi helmues, shperblehet me post politik nga partia, e ate do kete prioritet! Kjo indiference e paaftesi, e shkaterrojne turizmin!

Krim ka patur e do kete, e vertete, por diferenca eshte tek komoditeti qe krimi ndjen per te vepruar edhe ne nje zone e sezon te populluar.

Z.minister, leri detyrat e partise e shiko e bej ndonje pune, sepse ke pergjegjesi per sigurine e jetes se qytetareve e ne kete rast edhe per demin ekonomik qe sjell ngjarja.#DeputetiKryeministerHesht

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.