Standard.al

Aksident në Lushnjë/ Përplasen dy makina, plagosen 4 persona

0

Një aksident  i rendë është shënuar sot në Lushnjë, ku pas përplasjes së dy makinave kanë mbetur te plagosur 4 persona.

Policia ka bërë me dije se rreth orës 20:00, në vendin e quajtur “Rotondo e Karbunarës”, Lushnjë, automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin L.Ç, 42 vjeç është përplasur me automjetin tip “Fiat” me drejtues shtetasin

Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar pasagjerët në mjetin tip “Benz” , shtetasit S.Ç, 73 vjeç; M.Ç, 50 vjeçe, E.Ç, 13 vjeç dhe L.Ç, 73 vjeçe si edhe drejtuesi i mjetit “Fiat” bashkë me pasagjerin, shtetasin I.K, 51 vjeç, të cilët ndodhen në Spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.