Standard.al

Tërmeti në Korçë/ Reagon ish-ministri: Merreni parasysh apelin e presidentit, lëvizni sa nuk është vonë…

0

Pas tërmetit të fuqishëm që lëkundi rajonin e Korçës regon ish ministri i Bujqësisë Edmond Panariti.

Sipas tij, tërmeti i minutave të fundit tregon edhe një herë se paralajmërimi i presidentit Ilir Meta duhet marrë seriozisht.

 “Sapo ra termet i fortë në Korçë..!Merreni seriozisht apelin e presidentit dhe sidomos shiheni mirë hartën poshtë, ajo është e 2019, reale dhe kërcënuese. Filloni lëvizni, sa nuk është vonë…”, shkruan ish ministri Panariti në Facebook.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ngjyra blu – rrezik i ulet, ngjyra kafe e erret – rrezik i larte)..

Për të njëjtën temë, Panariti reagoi edhe dje duke publikuar edhe një hartë, sipas së cilës, Shqipëria ishte vendi më i rrezikuar nga tërmetet në Europë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.