Standard.al

Pojana ironizon keq ministren Xhaçka! ( VIDEO)

0

Nënkryetari i LSI, Klevi Pojana ka reaguar në Facebook për situatën e krijuar ditën e sotme në Korçë.

Olta!

Presidenti nuk kërkoi nga ti dhe ‘Piktori i çmendur’ që të parashikonit tërmetet apo fatkeqësitë natyrore, e as që t’i parandaloni ato!

Ju e keni treguar se jeni të aftë vetëm për të prodhuar fatkeqësi për këtë vend!

Përshembull si ajo e varfërimit të shqiptarëve, largimit të rinisë, shkatërrimit të pronës publike, degjenerimit të sistemit të drejtësisë, nëpërkëmbjes së sistemit arsimor e shëndetësor e sa e sa të tjera!

Por Olta, institucionet ku keni ulur të ndenjurat, ju detyrojnë të përmbushni detyrimet tuaja ligjore!

Kështu që do ishte mirë ta lije pak me një anë buzëkuqin dhe rimelin, se jo gjithçka në jetë është lyerje e ngjyerje!

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.