Standard.al

Hervin Çuli nxjerr zbuluar Veliajn: Shkronjat te Teatri i hoqi bashkia ( po nuk ishte provokim!)

0

Drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli në studion e “Repolitix” ka zbuluar autorin e heqjes së shkronjave të teatrit.

Ai ka thënë se i ka hequr bashkia e Tiranës, që sipas tij ka qenë një vendim i nxituar, por jo i qëllimshëm.

“Heqja është bërë nga Bashkia. Për mua ka qenë një lëvizje e nxituar, por nuk ka qenë për provokim. Për këtë jam i bindur”, tha Çuli.

Kujtojmë që pas heqjes së gërmave, ishin vetë artistët që morën nismën për t’i zëvendësuar dhe për t’i kthyer emrin Teatrit Kombëtar

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.