Standard.al

Ç’po ndodh në Korçë?! Një tjetër tërmet lëkund Maliqin e Pogradecin

0

 

Korça është tronditur nga një tjetër tërmet pak minuta më parë dhe epiqendra e tij mësohet se ka qenë 12 kilometra në jug-lindje të këtij qyteti dhe me një thellësi prej 2 kilometrash, tërmeti ka qenë i shkallës 3.7 rihter.

Tërmeti është ndjerë në Maliq, por edhe në Pogradec, si dhe në disa fshatra të Maqedonisë, ndërkohë që mësohet se ka qenë më I lehtë se ai I ndodhur gjatë ditës së sotme i cili ishte i shkallës 4.7 Rihter.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 21:23 dhe deri më tani nuk raportime për dëme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.