Standard.al

“Komisar KATANI” mbështet kauzën e artistëve për Teatrin, do jetë në Tiranë në sheshin e protestës

0

Kur artistet jane ne kulmin e protestës ndaj qeverise, kur Rama iu bën presion për të shembur godinën e Teatrit Kombëtar dhe ata po rezistojnë të ngujuar në atë godinë në shenjë rezistence, vjen një lajm surprizë.

Michele Placido i njohur për shqiptarët si Komisar Katani do të jetë në Tiranë besohet javën që vjen për të dhënë një shfaqje në Teatrin Kombëtar si shenjë mbështetje për ta.

Mandatory Credit: Photo by AGF s.r.l./REX/Shutterstock (1967804f)
Michele Placido
‘Le Guetteur’ film premiere, 7th International Rome Film Festival, Italy – 12 Nov 2012

Lajmi eshte konfirmuar para pak minutash nga regjizori Edmond Budina ne Intervisten per Zerin e Amerikes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.