Standard.al

Denoncon avokati: Bandat me uniformë po grabisin dyqanet e pronarëve të ligjshëm për të bërë pallate për oligarkët

0

Denoncimi nga avokati Altin Goxhaj

SOT BANDAT ME UNIFORME POR PA NR IDENTIFIKUES TE RILINDJES PO GRABISIN DYQANET E PRONAREVE TE LIGJSHEM PER TE BERE PALLATE PER OLIGARKET!
Sot Studio Ligjore @Aga & Goxhaj Law Firm (@Avokati Altin Goxhaj dhe Avokati Erald Aga) u perballen me nje skandal te vertete, ku police me uniforme por pa nr identifikues bllokuan klientet tane, pronare te ligjshem, te futen ne dyqanet e tyre te ligjshme pa absolutisht asnje shkrese apo dokument!
Në rrugën e Kavajës Rama po grabit 4 dyqane pa asnjë copë shkresë se do të ndërtojë pallat për oligarkët! Policia refuzon të japë çdo lloj përgjigje ndaj kërkesës sonë për të na vënë në dispozicion ndonjë shkresë bllokimi, urdhër ekzekutimi apo sekuestrimi! Mos harroni! Një një javë po ndodh gjithshka: TEATRI, Unaza e Re, Kopshti Botanik, Rruga 300 milionëshe e Balldrenit dhe këto dyqane private që po grabiten! Po mbushin valixhet! Pronarët depozituan denoncimin në polici ndërsa ne po bëjmë gati kallzimin në Prokurori për këtë grabitje!!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2416631285291409&id=100008336823371

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.