Standard.al

Video/ Basha: PD do heqë traun e Rrugës së Kombit…

0

Kreu demokrat Lulzim Basha ka qenë në Kukës dhe prej andej ka premtuar se Partia Demokratike do të heqë traun e rrugës së kombit që javën e parë të PD në pushtet

Mirqenja e shqiptarve është prioritet i PD ka thënë Basha pas takimit në Kukës.

Gjithashtu Basha ka shprehur mirënjohje për kuksianët të cilët refuzuan kryeministrin Edi Rama në 30 qershor.

‘I shpreh kuksianëve mirënjohen time për refuzimin që i bënë Ramës më 30 qershor. Dua të rikonfirmoj vendsshmërinë tonë për të hequr traun e rrugës së Kombit në javën tonë të parë të ardhjes në pushtet.

Duhet t’i japim fund emigracionit e kurbetit që po e tret Kukësin. Punësimi i  shqiptarëve, mirëqenia e  shqiptarëve janë objektivi dhe prioriteti më madhor i PD dhe i imi personalisht’, u shpreh Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.