Standard.al

Tiranë, konfrontim midis pronarit të lokalit dhe inspektorëve tatimorë

0

Pronari i një lokali dhe dy inspektorë tatimorë dhe janë konfrontuar me njëri-tjetrin, shkak i përplasjes është bërë gjoba e vendosur që inspektorët i kanë vënë lokalit para një muaji.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘21 dhjetori’ mbrëmjen e sotme dhe mësohet se policia ka shoqëruar në komisariat dy inspektorët dhe pronarin e lokalit.

Burimet nga RTV Ora bëjnë me dije se pronari i lokalit po bëhej gati ta hapte biznesin pa paguar detyrimet.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.