Standard.al

Tani që s’ka më PS por vetëm Rilindje, Rama hap garën në parti për kryetar

0

 

Socialistët do të mbledhin nesër Asamblenë Kombëtare. Ajo qe bie ne sy eshte fakti se do kete gare per kryetarin e partise. Kujtojme se pak vite me pare kur Ben Blushi ( atehere opozitar i forte brenda mazhorances, sot me post ne TV) kerkoi gare per kryetarin u tha se PS ndiqte shembullin e partive laburiste sipas te cilave kryetari rikonfirmohet kur fiton zgjehdhjet. Rama ne ate kohe nuk pranoi gare me Blushin dh u rizgjodh kryetar automatikisht. Ndersa sot qe nuk flitet me as per PS por thjehst per organizate rilindase ne duart e kryeministrit, Rama bene lojen e gares per kryetar.

 

Në rendin e ditës së asamblesë që mblidhet nesër ora 16:00 janë:
1. Fjala e Kryetarit të PS, Edi RAMA.

2. Analizë mbi rezultatet e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit 2019.

3. Shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Vendimit “Per organizimin dhe zhvillimin e zgjedhjeve të përgjithshme në parti”.

4. Shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit “Per Zgjedhjet e reja të përgjithshme në parti”.

5. Shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit “Për kriteret përzgjedhëse për delegatet e kongresit, kryetaret e partisë të bashkive, kryetarët e KS të Nj.A dhe kryetaret e OS.

6. Të ndryshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.