Standard.al

Arrestohet në Gjermani vrasësi i dënuar me burgim të përjetshëm në Kosovë

0

Një shqiptar i Kosovës ka rënë në prangat e policisë gjermane, në Mindelheim.

Arrestimi u bë mesditën e 20 korrikut 2019, pasi u konstatua se ishte duke udhëtuar me telefon në dorë.

Policia gjermane njofton se shqiptari është rreth 28-vjeç. Pas kontrollit ushtruar nga autoritetet vendase, u zbulua se ndaj 28-vjeçarit, i cili ishte duke udhëtuar me një makinë tip “Mercedes” ekzistonte një urdhër arresti ndërkombëtar i autoriteteve kosovare për vrasje.

Ai ishte dënuar me burgim të përjetshëm. Shqiptari është dërguar në burg dhe është në pritje të ekstradimit.

/Ora News.tv/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.