Standard.al

Plas ironia ne rrjet me qendrimin e Mero Bazes per Haradinaj

0

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i Kryeministrit të Kosovës një ditë më parë, akt që u pasua me reagime të shumta.

Krahas reagimeve politike, ajo që tërheq vëmendjen janë reagimet qytetare në mbështetje të Haradinajt, jo vetëm në Kosovë, por edhe në Shqipëri. Por rrjetet socilale nuk jane ndalur kane publikuar nje foto sic shihet Mero Baze dhe Haradinaj. Nëse ka pasur një akt që është përshëndetur gjerësisht në të gjitha trevat shqipfolëse, është ai i dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Mirëpo për analistin shqiptar Mero Baze, e verteta e dorëheqjes së Haradinajt qëndron krejt ndryshe dhe se ai po përpiqet të viktimizohet në mënyrë që të fitojë elektorat. Pas kesaj ne rrjet plasin memet ironizuese

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.