Standard.al

Ish-deputeti i PD hedh akuza të forta: Rama do viktima

0

Banorët e Unazës së Re u janë rikthyer sërish protestave. Situata sot ishtë e tensionuar, pas pranisë së shtuar të forcave të policisë. Me thirrjet ‘Rama ik’, ata kërkojnë anulimin e projektit, i cili prek dhe dëmton banesat e tyre.

I pranishëm në këtë protestë ishte dhe ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, i cili u bëri thirrje qytetarëve të mos bien pre e dhunës.

“Mos bini pre e dhunës.E drejta për të protestuar është e panegocieshme. I bëj thirrje shefit të komisiariatit nr. 6 të tërheqë policët. Ju jeni në të drejtën tuaj. Rama është ai që kërkon viktima. Qytetarët kanë të drejtën e tyre kushtetuese. Hapini rrugë ambulances”, u shpreh Balliu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.