Standard.al

Si pritet të jetë e shtuna? Ja çfarë rezervon moti…

0

Parashikimi i motit, e shtunë 20 qershor 2019, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET

(e shtunë, dt.20), në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Vetëm gjatë pasditeve në zona të kufizuara të qarqeve (sidomos ato malore) mund të shfaqet ndonjë reshje në formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe, breshër dhe erë të fortë momentale). më e mundshme gjatë pasdites së sotme në Jug-Lindje.

TEMPERATURAT

(e shtunë, dt.20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 30 °C

në vendet e ulëta: 20 / 33 °C

në vendet malore: 16 / 29 °C

ERA

(e shtunë, dt.20) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare gjatë pasditeve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.