Standard.al

Policia në aksion në Sarandë, arrestohen tre persona…

0

Policia e Sarandës bën me dije se ka arrestuar tre persona gjatë 24 orëve të fundit.

Uniformat blu të qytetit bregdetar njoftojnë se të arrestuarit kanë kundërshtuar policinë dhe kanë prishur qetësinë publike.

Njoftimi i policisë:

Sarandë

Policia ka arreatuar 3 persona për vepra të ndryshme penale. Arrestohet në flagrancë shtetasi shtetasi V. B., 16 vjeç, banues në Sarandë.

Arrestimi i tij u bë në lagjen nr.1 Sarandë, pasi pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin E.Ç., shtetasi V. B., ka kundërshtuar me dhunë punonjësin e policisë V.A., i cili ky i fundit ka ndërhyrë për të shuar konliktin por ka mbetur i dëmtuar vetë.

Gjithashtu, policia ka proceduar në gjendje të lirë shtetasit S.B dhe F.B (50 dhe 20 vjeç) për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.