Standard.al

Policia konfirmon ngjarjen e minorenes/ Arrestohet një 16 vjeçar dhe procedohet një…

0

Pas publikimit në media të ngjarjes së rëndë të ndodhur në Shkollën 9 vjeçare në Arapaj të Durrësit, Policia ka dhënë një variant paraprak për ngjarjen.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur më datë 5 korrik, ndërkohë që në zbatim të urdhrit të Prokurorisë, efektivët e policisë kanë arrestuar 16-vjeçarin me inicialet A.R.

Ndërkohë që është proceduar penalisht dhe një 13 vjeçar me nicialet N.K.

“Më datë 05.07.2019, Specialistët për Hetimin dhe Parandalimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës në zbatim të urdhërit të Prokurorit, ndaluan 16-vjecarin A.R., pasi ky shtetas dyshohet të ketë kryer veprat penale të parashikuara nga nenet 108/a/2 dhe 110/2 të Kodit Penal.

Gjithashtu filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin N.K., 13 vjeç.

Për arsye hetimi nuk mund të bëjmë me dije të dhëna të tjera”, thekson Policia në një njoftim të shkurtër.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.