Standard.al

Kthesa e papritur e motit, sot priten rrebeshe shiu…

0

Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me zhvillim vranësirash në mesditë përgjatë zonave malore. Temperaturat do të shënojnë mbi 30 gradë ato maksimale dhe 17 gradë ato minimale.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, parashikohet shi i izoluar në Verilindje në mesditë. Era me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 m/sek, ndërsa në bregdetin Jugor fiton forcë deri në 15 m/sek.

Deti i forcës 4 me lartësi vale 1.8-2.5 metër. Mjegullinë lokale orët e mëngjesit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.