Standard.al

Dorëheqja e Haradinaj! FOTO/ Rrjeti “degjeneron” Ramën!!!

0

Kryeministri i Kosovës në një konferencë për mediat në përfundim të mbledhjes së zakonshme të Këshillit të Ministrave publikoi vendimin e tij për të dhënë dorëheqjen nga posti i shefit të qeverisë.

Shkak për dorëheqjen është bërë ftesa për t’u marr në pyetje nga Gjykata Speciale.

Haradinaj ka lexuar letrën e dorëheqjes në përfundimin e mbledhjes së Qeverisë, duke nënvizuar edhe se taksa 100% ndaj Serbisë do të vazhdojë të mbetet.

Më tej, Haradinaj ka paralajmëruar edhe zgjedhje të parakohshme në Kosovë.

Por pas vendimit të Haradinajt nuk kanë munguar as reagimet në rrjetet sociale.

Një prej tyre është edhe Genc Sejko, i cili përmes një memeje bën edhe dallimin mes tij dhe kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.