Standard.al

Shkarkimi i Malajt! Gazetari “kryqëzon” Ramën: “Kush nuk mendon si partia, e heqim qafe se na ka zënë rrugën”

0

Gazetari dhe aktivisti i njohur, Aulon Kalaja, e ka cilësuar hakmarrje politike vendimin e Rilindjes për të shkarkuar si Anëtar të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, Arben Malajn.

Sipas kalasë këto janë standardet moniste të vendosura nga Rama dhe Rilindasit.

Ja postimi i Kalasë:

Rilindistet futen ne nje faze te re te instalimit te diktatures, “kush nuk mendon si partia, e heqim qafe se na ka zene rrugen”. Ky eshte rasti i nisjes se procedurave per te shkarkuar anetarin e Keshillit Mbikqyres se Bankes se Shqiperise, zotit Arben Malaj.

Pas parlamentit monist, pas asgjesimit te Gjykates Kushtetuese dhe Gjykates se Larte, pas kapjes se Prokurorise, pas arrestimeve te protestuesve, pas kapjes se medias me akaparim dhe ligjin anti-shpifje, pas hapjes se procedurave per shkarkimin e Presidentit dhe pas emerimit te 61 Kryetareve te Komiteteve Ekzekutive, vjen dhe shkarkimi i Malaj, si anetar i Keshillit Mbikqyres se Bankes se Shqiperise!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.