Standard.al

PPP shërbim më i sofistikuar, ish-deputeti: Synojnë buxhetin e shtetit

0

Ish-deputeti demokrat Kastriot Islami i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se PPP janë një shërbim  më i sofistikuar se koncesionet, që synojnë futjen e duarve në buxhetin e shtetit, për një periudhë më afatgjatë.

Kastriot Islami: Me koncesione ti jep një shërbim. Nuk mund të japësh mbrojtjen e vendit. Këta mund të japin edhe qeverinë me PPP. Koncesionet duhen trajtuar dhe kanë probvlematikën e tyre. Të gjitha koncesionet dhe ato të mëpërparshmet edhe këto. Jam shumë dakord. Kurse PPP-të janë një gjë tjetër. Janë një shpikje më e sofistikuar për të futur duart në buxhetin e shtetit për një periudhë afatgjatë. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.