Standard.al

Ironia therëse, Balla e Manja në kurrizin e Soros…

0

Reforma në drejtësi është një nga ccështjet më të debatueshme në muajt e fundit, ndërsa nga mënyra se si po implementohet, sot Shqipëria ka mbetur pa Gjykatë të Lartë dhe atë Kushtetuese.

Presidenti Ilir Meta në ditët e fundit e ka quajtur reformën në drejtësi si ‘Ramaforma’.

Ndërkohë që piktori i njohur Avni Delvina në rrjet shkruan “mirënjohje për Reformën në Drejtesi”, ndërsa publikon grafikën ku shihet Soros, që mban në kurriz Taulant Ballën dhe Ulsi Manjën.

Delvina e shoqëron grafikën dhe me vargjet e transfromuara të kenges te kompozitorit Agim Prodani.

Postimi nga Avni Delvina

Grafike nga cikli ‘Mirnjohje per Reformen ne Drejtesi’, me tekstin e nje kenge te famshme te kompozitorit Agim Prodani Kenga e mjekut, qe e kam dhe vellain e nenes time.

Me bursat e bardha afrohesh ngadale

Prane dhembjes qe clodhet ne gjume

Ti sjell rreze drite kur hyn ne Tiran

sjell lekun qe rjedh si nje lume

I qeshur i dashur i embel ti flet

pa u mposhtur qendron ne shtrengate

per te ardhmen e ndritur te shqiptarve theret

ti lodhje sndjen dite as nate

Per zemren dhe Hapjen fisnike

per planet e arta qe ke

Me mirenjohje ty te kujtojne

per ty kendojme ne

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.