Standard.al

Çfarë fundi i zi ju pret!!! Ish-deputeti: Ja pse Taulanti ashpërson Kodin Penal ndaj protestuesve

0

Ish-deputeti demokrat Klevis Balliu në një shënim në profilin e tij në facebook duke komentuar vendimin e sotëm të socialistëve që kërkojnë të ashpërsojnë sanksionet penale ndaj personave që protestojnë, shkruan  se këta nuk ashpërsojnë Kodin Penal ndaj Taulantit që vjedh buxhetin e shtetit, apo kundër hajdutëve të votave dhe kundër narkotrafikantëve, kjo sepse këta vrasësit, narkotrafikantët dhe hajdutët i kanë partnerë.

“Ashpërsojnë Kodin Penal kundër atyre që protestojnë sepse atë hall kanë:

PROTESTAT

Nuk ashpërsojnë Kodin Penal kundër vrasësve, kundër hajdutëve që vjedhin miliarda nga buxheti shtetit si Taulanti për shembull, kundër hajdutëve të votave apo dhe kundër narkotrafikantëve.

Sepse këta vrasësit, narkotrafikantët dhe hajdutët i kanë partnerë.

Bashkëqeverinë e kanë për këtë kategori kurse qytetari i thjeshtë dhe i ndershëm është armiku dhe duhet burgosur.

MJERË JU O TË SHKRETË RILINDAS ÇFARË FUNDI I ZI JU PRET’

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.