Standard.al

Kush është djali nga Lushnja që goditi babain me sëpatë….

0

Personi që shihni në foton më poshtë është Dritan Velaj, djali i cili vrau babain e tij, Kujtim Velaj me sëpatë pas një sherri në familje. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:00 në lagjen “Xhevdet Nepravishta”.

Dritan Veliu 30 vjeç i cili njihet si person që ka ushtruar edhe më parë dhunë mbi familjarët e tij dhe që ka bërë edhe një vit burg goditi më sëpatë babain Kujtim Veliun 67-vjeç.

Autori mësohet se është beqar ndërkohë që është shpallur në kërkim nga Policia. Mësohet se e ëma e autiorit është e sëmurë ndërkohë që prindërit e 5 fëmijëve merren me tregti.

67-vjeçari u nis menjëherë në Spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve në gjendje të rëndë shëndetësore. Por për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore ai është dërguar në Spitalin e Traumës.

Image

Ja njoftimi i policisë: 

Godet babain me sëpatë, kapet në flagrancë nga patrulla e policisë në tentativë për tu larguar.

Sot rreth orës 08:00 në lagjen “Xhevdet Nepravishta” Lushnje, shtetasi D.V, 30 vjeç,  për motive të dobëta ka goditur me sëpatë babain e tij, shtetasin K.V, 67 vjeç.

Pasi ka goditur babain, shtetasi D.V është larguar nga vendngjarja por është kapur në flagrancë nga patrulla e policisë e cila ishte në ndjekje të tij.

Shtetasi K.V ndodhet në Spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve në gjendje të rëndë shëndetësore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.