Standard.al

Vdes ish-futbollisti, breshëri plumbash në drejtim të makinës luksoze

0

Ish-futbollisti i Afrikës së Jugut, Marc Batchelor, është qëlluar për vdekje pranë shtëpisë së tij në Johanesburg.

Policia njoftoi se dy persona të paidentifikuar i bënë pritë me motoçikletë dhe më pas qëlluan disa herë mbi ish-futbollistin.

Sipas policisë, Marc vdiq brenda automjetit ndërsa dy personat e maskuar u largua nga vendi i ngjarjes.

Policia po heton motivin e vrasjes së ish-futbollistit, ndërsa Batchelor gjatë atentatit po udhëtonte më një kopshtar që mbeti i padëmtuar nga atentati.

Marc Batchelor luajti për Kaizer Chiefs, Orlando Pirates dhe Mamelodi Sundoëns në Afrikën e Jugut.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.