Standard.al

Nuk ka paqe mes socialistve!!! Fino sherr me Ulsiun, braktis komisionin…

0

Nuk ka paqe mes Bashkim Finos dhe Ulsi Manjës, të dy socialistë.

Edhe sot Komisioni Ligjeve e ka nisur sërish mbledhjen me përplasje mes deputetëve socialistë.

Deputeti i PS-së, Bashkim Fino ka debatuar me kreun e këtij komisioni, Ulsi Manjën.

Fino ka kundërshtuar miratimin e nenit 41 i sjellë në rend dite, kërkesë e cila është shpërfillur nga anëtarët e këtij komisioni të cilët e kanë miratuar unanimisht.

Pas miratimit të këtij neni, Fino ka dalë nga salla duke braktisur mbledhjen para përfundimit të saj.

Kujtojmë që kjo nuk është përplasja e parë mes deputetëve.

Fino edhe Manja janë përplasur ashpër në mbledhjen e mëparshme, ku kreu i Komisionit iu drejtua Finos me fjalët: ‘Mos ma drejto gishtin, nuk jam shoku yt’.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.