Standard.al

Mehmetaj: PS “rrotë me rrotë” me Partinë e Pavlefshme…

2

Nënkryetarja e LSI, Kejdi Mehmetaj, e ka gjetur “shpjegimin” pse KQZ-ja po vonon në nxjerrjen e rezultatit të “30 qershorit”. Mehmetaj thotë se KQZ-së i duhet pak sa të mbledhë veten e të gjejë zgjidhjen.

“Durim miq, duhet mirëkuptuar vonesa e KQZ për nxjerrjen e rezultatit, – shkruan Mehmetaj. – Ndodhi edhe precedenti i papritur… Si asnjëherë më parë, partia që konkuron për vendin e parë, është “Partia e Votave të Pavlefshme”. Gara është tepër e fortë për vendin e parë.

Burime nga brenda KQZ bëjnë me dije se PS është “rrotë më rrotë” me Partinë pa adresë. Aq e komplikuar duket kjo situatë, sa pritet të kërkohet edhe opinioni i Komisionit të Venecias. Ndaj, durim miq! Durim edhe pak, sa KQZ të mbledhë veten e të gjejë zgjidhjen për këtë problem.”

2 Comments
  1. tropoja says

    O bande e huajduteve te LSI-se, e shihni ke kishit futur ne Parlamentin e Shqiperise, çupulina qe nuk dine çfare thone, por veçse Ilir hajduti dhe Mona kurva iu detyroheshin rrethit te tyre familjar e kriminal prej nga vijne kjo deblija, xhixhot e shume e shume te tjera…..

  2. Pogradeci says

    Ik ore ndyrësirë

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.