Standard.al

Kryemashtruesi i Tiranës nuk ndalet, 10 milionë euro për rikonstruksionin e 1 km rrugë ekzistuese!

0

Kryemashtruesi I Tiranës, Erion Veliaj nuk ndalet me babëzinë e tij. Jo pak, por 10 milionë euro ka planifikuar për rikonstruksionin e 1 km rrugë ekzistuese! denoncimi është bërë nga drejtuesi i Departamentit të Mjedit, Pyjeve dhe Turizmit në PD, Jamarbër Malltezi. Malltezi shkruan në një postim në Facebook se, prokuroria nuk heton sepse ka ikur në drejtim të paditur.

Postimi i Malltezit

10 milione euro per 1 km rikonstruksion rruge ekzistuese??? Qe per me teper do duronte 70 vjet? Por me pak se 10 milione per km kushtoi autostrada Rruga e Kombit qe ndryshoi gjeografine e Shqiperise se ku ishte mal e beri tunel ose fushe e ku ishte lugine e beri ura dhe sheshe. E paimagjinueshme baterdia! Por prokuroria ka ikur ne drejtim te paditur.

Nuk gjen dot ate qe perlau parate dhe ju tha qytetareve qe per 70 vjet nuk ka pse mendojne per rikonstruksion, nuk gjen dot as ata qerratallaret qe “kopsisin letrat” qe ca qerratallare te tjere te perlane per nderrim pllakash me shume sesa ndertim tuneli! Pse ikin Shqiptaret?

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.