Standard.al

Aksident i rëndë në Divjakë/ Vdes babai, plagoset rëndë i biri…

0

Një aksident me vdeke ka ndodhur mëngjesin e kësaj të marte në Divjakë, në afërsi të vendit të quajtur “Tre urat”. Një burrë 57 vjeç me iniciale A.M. ka vdekur, ndërsa djali i tij Rr.M. me të clin ndodhej në një Ford, është plagosur rëndë.

Policia e Divjakës njoftoi se ngjarja ka rreth orës 05:30, në vendin e quajtur “Tre urat” Çermë Sektor, shtetasi A.M, 57 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “Ford” ka dalë nga rruga.

Për pasojë ka gjetur vdekjen në vend drejtuesi i mjetit dhe është dëmtuar djali i tij shtetasi Rr.M, i cili ndodhet në Spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të daljes së mjetit nga rruga, bërti të ditur Policia.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.