Standard.al

Pushimet që rezultuan fatale për jetën!!!Shikoni ç’ka ndodhur në Jug…

0

 

Mëngjesin e sotëm dy makina janë përpalsur në aksin Gjirokastër-Kakavijë,ku kane mbetur të plagosur 6 persona,mes tyre dhe fëmijë.

Mësohet se personat e aksidentuar janë 1 nga Gjirokastra dhe 5 nga Elbasani. Mes të plagosurve është edhe një fëmijë, ndërsa e gjithë familja prej pesë anëtarësh po udhëtonte drejt Jugut të vendit, ku kishte planifikuar që të kalonte pushimet.

Mjetet e përplasura janë ‘’Jeep” dhe një Mercedes Clas, njëri prej të cilëve ka përfunduar në kanal nga përplasja.

Burime bëjnë me dije se të gjithë të plagosurit ndodhen në spitalin Omer Nishani, jashtë rrezikut për jetën. Paraprakisht dyshohet se shkak për aksidentin është bërë shpejtësia e lartë me të cilën po udhëtonin mjetet, por grupi hetimor që ndodhet në vendngjarje do të japë detaje të plota rreth aksidentit.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.