Standard.al

Po Qeveria jonë a e ka uruar qeverine e re greke?! Shehu ka një pyetje për Ramën…

0

“Qeveria e re greke larg aventurave majtisto-populiste”/ Tritan Shehu ka një pyetje për Ramën

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu thotë se qeveria e re greke i është bashkuar SHBA dhe Perëndimit duke njohur Guaidon si president të Venezuelës.

Në një postim në rrjetet sociale, ish-deputeti Shehu e cilëson këtë si një sinjal të fortë për kursin e ri të qeverisë së re që tregon sipas tij se është larg aventurave majtiste-populiste.

Por, më tej, Shehu ka edhe një pyetje për kryeministrin Rama, ndërsa shkruan “Po Qeveria jone a e ka uruar qeverine e re greke?!”

Postimi i plotë:

Greqia i bashkengjitet ShBA dhe Perendimit.
Mbreme Qevera e Mitsotakis njohu si President te Venezueles, Z. J. Guaido.
Braktisja e Maduro, qe mbeshtetet nga despotet Lindore dhe njohja e e pro Perendimorit, eshte nje sinjal i forte per kursin e ri te Qeverise se re aty, si pjese e Perendimit e larg aventurave majtisto- populiste.
Vecanerisht Shqiperia duhet te pershendese keto hapa tejet te rendesishme per te gjithe Rajonin tone, per stabilitetin dhe te nesermen europiane te tij.
Fatkeqesisht degjoj disa media pro qeveritare ne Shqiperi, qe akoma vajtojne ndryshimet politike ne ate partner strategjik per ne!!
Po Qeveria jone a e ka uruar qeverine e re greke?!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.