Standard.al

Paskal Milo e thotë hapur: Nuk jemi të aftë të qeverisim, po shkojmë drejt protektoratit…

1

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit se vonesa e zgjidhjes së krizës po ushqen fatkeqësisht idenë e vjetër se ne nuk mundemi të qeverisemi dot, e po ushqejmë gjithnjë e më shumë konceptin e një protektorati ndërkombëtar, ide që ka mbizotëruar edhe në fillimet e krijimit të shtetit shqiptar..

1 Comment
  1. shqipetariXXIal says

    Po zoteri , je ti nje nga “intelektualet” qe the se kryehajduti ordiner Meta eshte luan i politikes dhe na derdellit tani pallavra qe shqipetaret nuk jane ne gjendje te qeverisin.
    Me psikopate dhe mercenare te tipit Berisha, Meta, Kryemadhi, Basha, Ruci , Rama etj, zuzare dhe lapangjoze jane jashqitje e PS qe historikisht e shkaterroji kulturen dhe tjetersoji njerezit ne nivelet e sotme qe dreqi e di si do te rregullohet!!!!
    Brezi i ri duhet te distancohet nga keto mostra pa moral dhe atdhe dhe te perqafoje kulturen perendimore tolerante dhe te bashkepunimit ne interes te vendit.

Cancel Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.