Standard.al

Paskal Milo e thotë hapur: Nuk jemi të aftë të qeverisim, po shkojmë drejt protektoratit…

1

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit se vonesa e zgjidhjes së krizës po ushqen fatkeqësisht idenë e vjetër se ne nuk mundemi të qeverisemi dot, e po ushqejmë gjithnjë e më shumë konceptin e një protektorati ndërkombëtar, ide që ka mbizotëruar edhe në fillimet e krijimit të shtetit shqiptar..

1 Comment
  1. shqipetariXXIal says

    Po zoteri , je ti nje nga “intelektualet” qe the se kryehajduti ordiner Meta eshte luan i politikes dhe na derdellit tani pallavra qe shqipetaret nuk jane ne gjendje te qeverisin.
    Me psikopate dhe mercenare te tipit Berisha, Meta, Kryemadhi, Basha, Ruci , Rama etj, zuzare dhe lapangjoze jane jashqitje e PS qe historikisht e shkaterroji kulturen dhe tjetersoji njerezit ne nivelet e sotme qe dreqi e di si do te rregullohet!!!!
    Brezi i ri duhet te distancohet nga keto mostra pa moral dhe atdhe dhe te perqafoje kulturen perendimore tolerante dhe te bashkepunimit ne interes te vendit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.